گفت‌وگویی کوتاه با مدیر اسبق آموزش و پرورش کوهدشت و درنگی بر چرایی رفتنش  حاج حسین آزادبخت

  گفت‌وگویی کوتاه با مدیر اسبق آموزش و پرورش کوهدشت و درنگی بر چرایی رفتنش

  در این روزها خبرهای داغی شنیده می‌شود و یکی از این خبرها انتقال جناب آقای نریمانی رئیس آموزش و پرورش کوهدشت بود که بدون شایعه و جوسازی قبلی صورت گرفت و به جای ایشان شخصیتی محترم از بین فرهنگیان استان جای‌گزین او شد. علت این رفت و آمد را نمی‌دانم ولی من به عنوان یک خبرنگار که دور از این دسته‌بندی‌ها مشغول کار خود هستم در کنار کارم به مسئولین هم نگاهی دارم -علتش هم شغلی است که در طول عمر با آن کارکرده‌ام- ولی آقای نریمانی را فقط از دور می‌شناختم و بعضی وقت‌ها از دیگر همکارانم درباره نحوی کاری او پرسش‌های می‌کردم، در این مدت دوسال که ایشان ریاست آموزش و پرورش کوهدشت را برعهده داشت حقأ مدیری توانمند باکفایت، کاردان، زبده و آگاه به امور مدیریت بود و از همه مهمتر توانا در امر اداره مدیریت در سازمانی که بیش از هزار نفر افراد زیر فرمانش مشغول به کارند و بیش از یک‌صد مدیر در پست‌های مختلف دارد و همه مشغول به انجام وظیفه می‌‌باشند. او دارای چنین لیاقت و شخصیتی بود و در این مدت هیچ گاه موضوعی پیش نیامد که سبب شایعه و ایرادکاری در پرونده‌اش باشد.
  دوستان جناب نریمانی یکی از خانوادهای بزرگ لرستانی ساکن در مرکز دلفان بودند که داشتن چنین شصیتی بر می‌گردد به سابقه خانوادگی، درست است که می‌گویند انسان باید دارای ریشه و اصالت خانوادگی باشد، البته به شکر خدای مهربان تمام مدیران ما همه دارای ریشه خانوادگی هستند و سابقه نیک‌نامی دارند، ولی حرف من این است چرا کسی باسابقه این چنینی باید بدون نظرخواهی از مردم و یا بدون هیچ مشکلی در یک شب جایش با مدیری دیگر عوض شود و چنین مدیری را مردم ازدست بدهند؟ دوستان درست است که یکی از فرهنگیان خوش‌نام و باسابقه خوب جایگزین ایشان شده است، ولی حرف من این است کسی که در مدت دوسال و اندی باتمام توان و بانیت پاک به فرهنگ ما خدمت کرده چرا بدون کوچک‌ترین اشتباهی او را یواشکی جابجا می‌نمایند؟ عزیزان این چه را نشان می‌دهد جز دسته‌بندی که مدت‌ها است دامان‌گیر ادارات ما شده است؟ کاری که بزرگان و قدرت‌داران کوهدشت برای این شهرانجام می‌‌دهند این است که وقتی که به مقامی می‌رسند سعی می‌کنند که مدیران قبلی را بردارند و از آشنایان خود جای‌گزین آنان کنند این جای بجاکردن‌ها می شود آب برای کوهدشت؟
  پرسش من از آقایان … این است تا کی این روش باید ادامه داشته باشد؟ ما گذشته را یاد داریم بعد از تمام شدن دوره‌ی نمایندگی جناب دکتر حاج عباسی‌فر این رویه جابه‌جا کردن مدیران شروع شد. در صورتی مدیری در سر جای خود باقی می‌ماند که نماینده محترم برای بار دوم راهی مجلس می‌شد؛ مانند جناب آقای حاج امامی‌راد وگرنه در طول زمان همیشه این مدیران جابه‌جا می‌شدند. آقای نریمانی نه اولی است و نه آخری این شتری است که درب خانه همه می‌خوابد، در طول این سال‌ها وقتی شصیت جدیدی به مقام تصمیم‌گیری می‌رسید اولین کاری که برای کوهدشت انجام می‌داد جابجای مدیران قبلی بود و آنان را برمی‌داشتند و از دیگر نیروهای خودی جایگزین می‌کردند اگر حرف من اشتباه است؛ بفرمائید
  من هم گذشته دور را بیاد دارم و هم حال را، در جریان کارها از نزدیک هستم، کارم این است که از سال ۱۳۴۲ خورشیدی تا این زمان به شغل پرزحمت و بی‌درآمد خبرنگاری مشغول هستم و هیچ‌گاه هم دم نزده که باعث ایراد دیگران باشم چون در این راه موی سفید کردم، شاید بگویند پس این دم زدنت چیست؟ عرض می‌کنم، دوستان موضوعی پیش آمده و کارها برعکس شده که من هم برعکس شده‌ام قبلأ توسط نمایند محترم این جابه‌جای‌ها صورت می‌گرفت ولی حال موضوع از قراری دیگراست ما برآن شدیم که برای روشن شدن موضوع به جناب محمدی فرماندار محترم کوهدشت و جناب ملکشاهی نماینده محترم کوهدشت مراجعه کرده و از مقام‌های تصمیم‌گیر در سطح شهرستان در این مورد پرسش‌هایی داشته باشیم، من به همراه سردبیرهفته‌نامه بیان‌لر به فرمانداری رفتیم و موفق به دیدار جناب فرماندار نشدیم، گفتن که ایشان نیستند و ناچاراً به دفتر آقای ملکشاهی نماینده محترم کوهدشت رفتیم که آن هم بسته بود و دوباره به دفتر بیان‌لر برگشتیم و در آنجا به خود دکترملکشاهی زنگ زدیم ولی بازموفق نشدیم، وقتی از همه جا کارمان گره‌خورد و دستم به جایی نرسید، ناچاراً با آقای نریمان تماس گرفتیم و سئوال‌های بدون پاسخمان را از ایشان بطور کوتاه پرسیدیم و ایشان هم به آن‌ها پاسخ داد.
  بعد از سلام و علیک خود را معرفی کردم که من حاج حسین آزادبخت خبرنگار هفته‌نامه بین لر هستم، چون همان طوری که در بالا گفتم او را ندیده و به حضورش هم نرسیده بودم، عرض کردم جناب آقای نریمانی من در مورد انتقال جنابعالی چند پرسش دارم اگر امکان دارد جواب آنها را بفرماید ایشان ضمن تشکر و قدردانی گفتند آماده پاسخ‌گویی هستند، جریان رفتنمان به دفتر جناب ملکشاهی و را برای ایشان بازگوکردیم ایشان گفتن من حاضرم هر سئوالی را داشته باشید پاسخ گو باشم.
  پرسیدم آقای نریمانی در بیرون از اداره مردم می‌گویند که شما از انتقال خود تا ساعت اول کاری همان روز بی‌خبر بودید؟ ایشان گفتن کاملاً درست است . و بعد پرسیدیم این موضوع چه جوری شد؟ ایشان گفتند شب قبل همان روز جناب آقای مدیرکل آموزش و پرورش در مرکز استان تلفناً با من گفت‌وگو داشت ولی در این باره چیز نگفت.
  گفتم پس چه جوری باخبر شدید گفتند من صبح آن شب که به اداره می‌رفتم با تلفن خبردادند و جریان را گفتند و من هم با کمال میل پذیرفتم و از ریاست جدید استقبال کردم.
  باز پرسیدم جناب نریمانی در این مدتی که از سال تحصیلی جاری گذشته موضوعی پیش آمده که باعث این انتقال و انتصاب شده باشد؟
  ایشان در پاسخ گفتند خیر من همان طوری که گفتم تا آن زمان که تلفنی خبر را گرفتم هیچ گونه صحبتی درباره رفتنم نبود.
  و پرسش بعدی ما از ایشان این بود آیا بین شما و آقای دکترملک‌شاهی مشکلی بوجود آمده است؟ او در جواب گفتند خیر اصلاً جناب آقای ملکشاهی در این مدت دوسال در امر آموزش وپرورش و در نصب و عزل مدیران هیچ گونه دخالتی نکرده، مگر در امر پیش‌رفت کاری در اداره که آن هم ما از ایشان تقاضای کمک می‌کردیم.
  عرض کردم جناب نریمانی ما طبق روال قبلی هر گونه انتقال و انتصاب را از جانب نماینده محترم می‌دیدیم فکرکردیم شاید این موضوع هم ازطرف نماینده صورت گرفته بود
  ایشان در جواب فرمودند خیر چنین نبوده جناب دکتر ملکشاهی نماینده محترم کوهدشت و رومشکان هم مثل من تا لحظه آخر بی‌خبر بودند و وقتی از موضوع بااطلاع گشتند بسیار ناراحت شدند
  در پایان گفتم جناب نریمانی آیا برای شما پستی در نظر دارند؟ در جواب گفتند بلی یک پست کارشناسی مناسب و آبرومند خوب پیشنهاد دادند، ولی من خودم نمی‌خواهم تا مدتی در پست اداری باشم دوست دارم در قسمت آموزشی مشغول شوم تا خستگی این مدت را جبران نمایم.

  برچسب زده شده با: ر


  نویسنده مطلب : حاج حسین آزادبخت | تاریخ مطلب : چهارشنبه 21 آبان 1393 | تعداد بازدید : 755 | نظرات(0)

نظرات


این نظر توسط دریافت پنل رایگان به همراه خط اختصاصی با پیش شماره 50005 در تاریخ 8 سال پیش و 2:15 دقیقه ارسال شده است

باسلام خدمت شما مدیر عزیز

جهت ثبت نام پنل اس ام اس رایگان با همراه خط اختصاصی با پیش شماره 50005 می توانید به آدرس

http://50005.mida-co.ir

مراجعه نمائید.

منتظر حضور گرمتون هستیم

mida-co.ir

این نظر توسط پیشنهاد یک کسب کار هوشمندانه در تاریخ 8 سال پیش و 1:25 دقیقه ارسال شده است

با سلام خدمت شما

این پیام احتمالا آینده ی تجاری شما را متحول خواهد کرد

شما می توانید با حداقل سرمایه ی اولیه ،

صاحب جامع ترین مرکز فروشگاهی و خدماتی شهرتان شوید

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت WWW.IBP24.ORG مراجعه نمایید


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]